Co je ketóza

CWP program nabízí nutričně formulované produkty a obsahuje tak všechny výživné látky, které tělo každý den potřebuje.Tato kombinace vyvolá velmi slabou ketózu, která má pozitivní vliv na osobu, která je v programu. Potlačuje pocit hladu a dává pocit dobré nálady.

S Cambridge Weight Plan pujde vaha dolu rychle
Ketóza je jiný název pro „spalování“ tuků. Jakmile tělo spotřebuje vlastní zásobu sacharidů, začne spalovat vlastní tukové zásoby. Ketogenní dieta obsahuje malé množství sacharidů. Tělní tuk je štěpen na malé částečky mastných kyselin zvané ketony. Ketony se pohybují po těle a dodávají energii tkáním. Cambridge Weight Plan byla formulována tak, aby obsah sacharidů byl minimální a stačil pouze na okamžitou spotřebu a nikoli k uložení. Sebemenší příjem nepovolených sacharidů může tuto velmi slabou ketózu porušit a vézt ke vzniku tzv. plateau (hubnutí se zastaví) nebo zvýšení váhy. Slabá ketóza má podstatné místo v programu Jediný zdroj výživy a přináší benefity pro uživatele diety.

Slabá ketóza není škodlivá, naopak zajistí tělu potřebnou energii štěpením tuků a chrání svalová vlákna a vitální orgány v těle. Vzhledem k tomu, že mírnou ketózu můžeme stanovit při ketonémii 1,0 až 3,5mmol/l (obsah ketolátek v krvi), nelze určit přesné maximální  množství sacharidů, při kterém se tělo udržuje v ketóze. Vyšší množství sacharidů při dietě znamená nižší rychlost redukce, avšak vyšší komfort při redukci, menší únavu, vyšší mentální výkonnost a stabilnější emoce. Nižší množství sacharidů zrychlí redukci, ale zhorší ostatní parametry. Maximální, obecně doporučená dávka by tak mohla být vypočtena jako 1g sacharidů na 1kg hmotnosti.

Test na ketózu je jednoduchý test moči. Kontrolní papírky lze zakoupit v kamenných i internetových lékárnách.

e-mail:
heslo:
CapsLock je aktivní.
Chyba: zadaný e-mail nebo heslo je špatně!
e-mail: